- Строї відділення


Шикування й перешикуваннявідділення, рухускладівідділення
1.       Шикування відділення в розгорнутий і похідний строї
Розгорнутий стрій відділення може бути одношеренговий (шеренга) або двошеренговий. Шикуваннявідділення в одношеренговий (двошеренговий) стрій проводиться за командою «Відділення, в одну шеренгу (у дві шеренги) СТАВАЙ». Прийнявшистройовеположення й подавши команду, командир відділеннястаєобличчямубік фронту шикування; відділенняшикуєтьсязгідноіз штатом ліворучвід командира, як зображено на рис. 50, за інтервалами й дистанціями, визначеними Статутом.    
Напочаткушикування командир відділеннявиходитьіз строю і стежить за шикуванням. Відділення (екіпаж, обслуга) ускладічотирьохосіб і меншезавждишикується в одну шеренгу.
За потреби вирівнятивідділення на місціподають команду «РІВНЯЙСЬ» або «Ліворуч РІВНЯЙСЬ». За командою «РІВНЯЙСЬ» усі, крім правофлангового, повертають голову праворуч (праве вуховищевідлівого, підборіддятрохипідняте) і вирівнюються так, щобкоженбачив груди четвертої особи, уважаючи себе першим. За командою «ЛіворучРІВНЯЙСЬ» усі, крімлівофлангового, повертають голову ліворуч (лівевуховищевід правого, підборіддятрохипідняте). Під час рівняннявійськовослужбовціможутьтрохипересуватися вперед, назад або в той чиіншийбік. Після повороту відділення кругом у наступнійкомандівказуютьбікрівняння, наприклад: «Праворуч (ліворуч) РІВНЯЙСЬ». За командою «Відділення, РОЗІЙДИСЬ» військовослужбовцівиходятьіз строю. Для зборувідділенняподають команду «Відділення, ДО МЕНЕ», за якоювійськовослужбовцібігомзбираються до командира та за йогододатковою командою шикуються. Повороти всівійськовослужбовцівідділеннявиконуютьодночасно, дотримуючисьрівняння за зазначеними командами та правилами. Після повороту відділення у двошеренговому строю праворуч (ліворуч) командир відділенняробитьпівкрокуправоруч (ліворуч), під час повороту кругом крокуперед. 
2.  Розмикання і змиканнявідділення
Для розмикання відділення на місці подають команду «Відділення, праворуч (ліворуч, від середини) розім-КНИСЬ» або «Відділення, праворуч (ліворуч, від середини) на стільки-то кроків розім-КНИСЬ (бігом розімКНИСЬ)». За виконавчою командою всівійськовослужбовці, крім того, відякогоздійснюєтьсярозмикання, повертаються у вказанийбік, одночасно з приставленням ноги повертають голову в бік фронту строю і рухаютьсяприскоренимпівкроком (бігом), дивлячись через плече на того, хтойдепозаду, і не відриваючисьвіднього; післязупинки того, хтойдепозаду, коженробитьщестількикроків, скількиїхвизначено командою, і повертаєтьсяліворуч (праворуч). Якщоінтервал не буввизначений, розмиканняпроводять на один крок. Під час рівняннявідділеннязберігаєтьсяінтервал, визначений для розмикання. Під час розмиканнявідсередини за командою вказуєтьсясередній. Військовослужбовець, названий середнім, почувшисвоєпрізвище, відповідає: «Я», витягує вперед ліву руку та опускаєїї. Для змиканнявідділення на місціподають команду «Відділення, праворуч (ліворуч, до середини) зім-КНИСЬ (бігомзім-КНИСЬ)». За виконавчою командою всівійськовослужбовці, за винятком того, до кого призначенезмикання, повертаються в бікзмикання, післячогоприскоренимпівкроком (бігом) підходять на визначений для зімкненого строю інтервал, а підійшовши, самостійнозупиняються та повертаютьсяліворуч (праворуч). 
3.  Рух відділеннястройовим і похіднимкроком
Для рухувідділенняподаютькоманди: «Кроком (стройовимкроком РУШ». За потреби в командівизначаютьнапрямокруху та бікрівняння, наприклад: «На такий-то предмет рівнянняправоруч (ліворуч), кроком (стройовимкроком) РУШ». За командою «РУШ» усівійськовослужбовціодночаснопочинаютьрухізлівої ноги, додержуючисьрівняння й зберігаючиінтервали та дистанції. Якщобікрівняння не визначено, то рівнянняздійснюють у бік правого флангу поглядом без поверненняголови. Для того щобзупинитивідділення, подають команду «Відділення, СТІЙ». Для переміщення на кількакроківубік в строю на місціподають команду «Відділення, право-РУЧ (ліво-РУЧ)», а після повороту строю «Стільки-то кроківупередкроком РУШ». Після того як військовослужбовцізроблятьнеобхіднукількістькроків, відділення за командою «Ліво-РУЧ (право-РУЧ)» повертається у вихіднеположення. Переміщення вперед або назад на кількакроківвиконують так само, як викладено в § 13. Під час переміщення назад рух руками не здійснюють. Коли не потрібнойти в ногу, подають команду «ІТИ НЕ В НОГУ», а для руху в ногу «ІТИ В НОГУ» (рух у ногу здійснюють за напрямнимабопідлічбу командира). Для змінинапрямкузаходженнямплечемподають команду «Відділення,  правим (лівим) плечемупередкроком-РУШ» (під час руху «РУШ»). За цією командою відділенняпочинаєзаходження правим (лівим) плечемуперед: військовослужбовецькрайнього флангу, який заходить, повернувши голову вздовж фронту, ідеповнимкроком, узгоджуючисвійрух так, щоб не потіснитиінших до нерухомого флангу; крайнійвійськовослужбовецьнерухомого флангу позначаєкрок на місці та поступовоповертаєтьсяліворуч (праворуч), узгоджуючисвійрухіз флангом, який заходить; рештавійськовослужбовців, дотримуючисьрівняння по фронту поглядом у бік флангу, що заходить (не повертаючиголови), і відчуваючиліктемсусіда з боку нерухомого флангу, робитькрокнастількименший, наскількиближчеперебуваєкожнийіз них до нерухомого флангу. Коли відділенняздійснитьзаходження на скількипотрібно, подають команду «ПРЯМО» або «Відділення, СТІЙ».
4.  Перешикуваннявідділення з однієї шеренги у дві та навпаки
Для перешикуваннявідділення з однієї шеренги у двіпопередньоздійснюютьрозподіл на перший-другий за командою «Відділення, на перший та другий РОЗПОДІЛИСЬ». Розподілпочинається з правого флангу: кожнийвійськовослужбовець, швидкоповертаючи голову до військовослужбовця, якийстоїтьліворучвіднього, називаєсвій номер і відразуповертає голову прямо; лівофланговий голову не повертає. Так само відбуваєтьсярозподіл за загальноюнумерацією, для чогоподають команду «Відділення, за порядком РОЗПОДІЛИСЬ». У двошеренговому строю лівофланговийдругої шеренги післязакінченнярозподілу за загальноюнумерацієюдоповідає: «Повний» або «Неповний». Перешикуваннявідділення на місці з однієї шеренги у двіздійснюють за командою «Відділення, у дві шеренги ШИКУЙСЬ». За виконавчою командою другіномерироблятьлівою ногою крок назад, не приставляючиправої ноги, крокправоруч, щоб стати позадупершихномерів, і приставляютьліву ногу. Для перешикуваннявідділення на місцііззімкненогодвошеренгового строю в одношеренговийстрійвідділенняпопередньорозмикається на один крок, післячогоподають команду «Відділення, в одну шеренгу — ШИКУЙСЬ». За виконавчою командою другіномеривиходять на лініюперших, роблятьлівою ногою крокліворуч, не приставляючиправої ноги, крокуперед і приставляютьліву ногу. 
Висновок. Для рухувідділенняподаютькоманди: «Кроком (стройовимкроком) РУШ». Якщопотрібно, у командівизначаютьнапрямокруху та бікрівняння, наприклад: «На такий-то предмет рівнянняправоруч (ліворуч), кроком (стройовимкроком) РУШ». За командою «РУШ» усі військовослужбовці одночасно починають рух із лівої ноги, дотримуючись рівняння й зберігаючи інтервали та дистанції. Якщобікрівняння не визначено, то рівнянняздійснюють у бік правого флангу поглядом без поверненняголови. Для того щобзупинитивідділення, подають команду «Відділення, СТІЙ».
Запам’ятайте!Розмикання і змиканнявідділення, розподіл на перший-другий, перешикуваннявідділення.
Перевіряємо себе
1. Охарактеризуйте порядок виконання команд «РІВНЯЙСЬ», «Відділення, праворуч (ліворуч, до середини) зім-КНИСЬ», «Кроком (стройовим кроком) – РУШ», «Відділення, правим (лівим) плечем уперед кроком – РУШ» (під час руху – «РУШ»).
2. Охарактеризуйте строї відділення.
3. Як виконують команду «Відділення, правим (лівим) плечемупередкроком РУШ» (під час руху «РУШ»)?
4. Поясніть, як здійснюють перешикування відділення з однієї шеренги у дві і навпаки.
5. Охарактеризуйте порядок розмикання і змиканнявідділення.
6. Поміркуйте й обґрунтуйтенеобхідністьстройовоїпідготовкивійськовослужбовців.
Цікава інформація. Оцінювання стройової підготовки у військових частинах ЗС України передбачає перевірку: зовнішнього вигляду військовослужбовців (з цього починається будь-яке заняття із стройової підготовки, а також інспекції або перевірка); знання положень Стройового статуту; виконання одиночних стройових прийомів без зброї та зі зброєю;  дій у складі відділення без зброї та зі зброєю.

Немає коментарів:

Дописати коментар